Ben Kimim?


burcinyazici.com‘un ilk ve tek yazarı Burçin Yazıcı  kimdir diye merak ediyorsanız, buyrun “ben kimim?”

Eskişehir‘liyim ve 1976 doğumluyum. Üniversite için geldiğim İstanbul’da yaşıyorum. İ.T.Ü Matematik Mühendisliği‘ni bitirmeden önce başladığım çalışma hayatım hala devam ediyor. Şu an finans sektröründe hizmetler sunan İnfina Yazılım A.Ş.‘deProje Koordinatörü olarak çalışıyorum. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Hayat Görüşüm…

Aşırı hırslı, yerinde duramayan, sürekli bir şeyler peşinde koşan birisi değilim. Aksine daha durağan yavaş ama sağlam adımları seven birisiyim. Mantığı ön planda olan birisiyim. Hayata karşı duyarlı ve saf kalmayı seviyorum. Doğayı kirletmemek özel ilgi alanım. Yanımda hep “yapılacaklar” listesi taşırım ve şimdiye kadar hiç bitiremedim 🙂 Günden kalanları yazmak çok önemlidir benim için.

Ne İş Yapıyorum…

Biraz bahsettiğim üzere finans yazılımlarıyla uğraşıyorum. SQL programlama dili iyi bildiklerimin en üstünde yer alır. Özellikle Sybase yönetiminde oldukça tecrübem var.  Bunu Java, Tomcat, proje yönetimi izler. İş mantığı olarak Hisse Senetleri piyasasına oldukça hakimimdir. İnternet dünyasındaki yenilikleri yakından takip ederim. İnternete yön veren büyük şirketlerin haberleri hep ilgi odağımdadır.

Zekice düşünülmüş projeleri hep gıptayla inceler sonuçlar çıkarmaya çalışırım. Bunların yanında oyun dünyasını da takip ederim ama hiçbir zaman oynamaya vaktim yoktur. En çok “oynanış videosu” izlemekten keyif alırım. 2005’den beri blog yazıyorum.

Sevdiklerim…

Yürüyüş yapmayı çok severim. Kulağımda her zaman kulaklık vardır. Bir senedir her gün Cenk&Erdem‘in powerfm deki programını dinliyorum. Sabah Nihat Sırdar ve Metehan Mert Çakır‘ı, akşam Mesut Süre‘yi dinliyorum. Özellikle klasik ve önceden kaçırdığım filmleri izlemeyi severim. Bilim-kurgu dizileri severim.

Sevmediklerim…

Sigaradan nefret ederim. En ufak kurallara bile uymayan kişiliklerden uzak dururum. Ben bir şey söylerken konuyu hemen kendine yorup kendi derdini anlatmaya başlan tiplere uyuzum. Bırak da ben bir bitireyim… İçten pazarlıklı tipleri hemen silerim. 3-5 kuruşun hesabını yapanları sevmem. Fakat bu çılgınca harcamayı sevdiğim anlamına gelmez. Cebinde parasından daha ağır telefon taşıyan insanları bir türlü anlayamam. Kin tutmam tutanı da sevmem. Empati kurmadan sürekli eleştiren insanlara ayna olmaya uğraşırım. Kimseden nefret etmem kimsenin de benden etmesini istemem.

İletişim

Herhangi bir sebep için benimle iletişim isterseniz iletişim bilgilerim üstte sağda yer alıyor.

Mutlu, huzurlu ve barış dolu bir yaşam dilerim…

Cevap Verin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.