3

E-kitap Satan Yerli Siteler

        


e-kitap Rehberi

e-kitap Rehberi

Online kitap satışı yapan sitelerin sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Durum böyle olunca e-kitap satışı yapan kaç tane yerli internet sitesi olabilir ki? Elbette o da bir elin parmaklarını geçmiyor.

Online mağaza sayısının az olması biraz da okuma alışkanlığımızın az olmasından kaynaklanıyor sanırım. Buna ek olarak “orjinal içerik edinme” özürlü olmamız da e-kitap satışlarını maalesef çok kısıtlı tutuyor.

Fakat bir de tersten düşünmek gerek. Eğer basılı bir kitap 24,00 TL den satılırken e-kitap formatı 17,00 TL den satılırsa o e-kitabı kim alır? Yaygın kullanılan ülkelerde bir e-kitap basılı fiyatının 4te1’i fiyatına satılıyor. Yani bizim örnek için 6,00 TL’ye… Okumak istediğiniz bir e-kitaba 6,00 TL vermez misiniz?

Gelelim Türkiye’de e-kitap satan sitelere:

 1. Idefix.com
 2. Istanbul Bilişim / E-Kitap
 3. Hizlial.com / E-Kitap
 4. D&R
 5. Kitap Yurdu
 6. AltKitap

Bu listenin uzaması ve e-kitap fiyatlarının azalması dileğiyle…

RSS veya günlük E-Posta ile yazıları takip edebilirsiniz
Bu yazı E-Kitap konusuna kaydedilmiştir. Yazının linkini kaydedebilir, yazıya yapılmış yorumları ise RSS üzerinden takip edebilirsiniz. Bir yorum bırakabilir veya isterseniz geri link verebilirsiniz: Gerilink URL. 5,104 kere

2 Comments

 1. ilker
  Posted 20 February 2012 at 00:24 | Permalink

  Elinize sağlık , birkaç gündür araştırıyorum konuyu ama sizin blog süper fikir verici oldu. teşekkürler

 2. Posted 20 May 2012 at 21:37 | Permalink

  Gerçekten hem kitaplar olsun hemde satan siteler çok az. Yeni ve modern kitapları bile e-kitap formatında bulamıyoruz. Durumlar oldukça vahim. Var olan kitaplarda okunası kitaplar değil.

One Trackback

Leave a Reply


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/byazici/burcinyazici.com/wp-content/themes/murekkep/footer.php on line 3