E-kitap Satan Yerli Siteler

        


Online kitap satışı yapan sitelerin sayısı iki elin parmaklarını geçmiyor. Durum böyle olunca e-kitap satışı yapan kaç tane yerli internet sitesi olabilir ki? Elbette o da bir elin parmaklarını geçmiyor. Online mağaza sayısının az olması biraz da okuma alışkanlığımızın az olmasından kaynaklanıyor sanırım. Buna ek olarak “orjinal içerik edinme” özürlü olmamız da e-kitap satışlarını maalesef çok kısıtlı tutuyor.

ebook-store

Fakat bir de tersten düşünmek gerek. Eğer basılı bir kitap 24,00 TL den satılırken e-kitap formatı 17,00 TL den satılırsa o e-kitabı kim alır? Yaygın kullanılan ülkelerde bir e-kitap basılı fiyatının 4te1’i fiyatına satılıyor. Yani bizim örnek için 6,00 TL’ye… Okumak istediğiniz bir e-kitaba 6,00 TL vermez misiniz?

İnterneti dolaştığımda karşıma çıkan ciddi e-kitap sitelerini aşağıda bulabilirsiniz.

E-kitap Satan Yerli Siteler

(alfabetik sırayla)

 1. altkitap.net

 2. babil.com

 3. dr.com.tr

 4. idefix.com

 5. kitapyurdu.com

E-kitap satan yerli sitelerin artması ve e-kitap fiyatlarının azalması dileğiyle…

RSS veya günlük E-Posta ile yazıları takip edebilirsiniz
Bu yazı Hobi konusuna kaydedilmiştir. Yazının linkini kaydedebilir, yazıya yapılmış yorumları ise RSS üzerinden takip edebilirsiniz. Bir yorum bırakabilir veya isterseniz geri link verebilirsiniz: Gerilink URL.

2 Comments

 1. ilker
  Posted 20 Şubat 2012 at 00:24 | Permalink

  Elinize sağlık , birkaç gündür araştırıyorum konuyu ama sizin blog süper fikir verici oldu. teşekkürler

 2. Posted 20 Mayıs 2012 at 21:37 | Permalink

  Gerçekten hem kitaplar olsun hemde satan siteler çok az. Yeni ve modern kitapları bile e-kitap formatında bulamıyoruz. Durumlar oldukça vahim. Var olan kitaplarda okunası kitaplar değil.

One Trackback

Yorumlarınızı Alalım

Your email is never published nor shared.

You may use these HTML tags and attributes <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>