Eurovision 2011 – Yüksek SadakatGeçen sene Norveç‘te düzenlenen Erovizyon 2010 Şarkı Yarışması‘nda Manga ülkemizi “we could be the same – aynı olabiliriz” şarkısıyla temsiz etmiş ve ikincilik kazandırmıştı. Uzun bir süreden sonra tekrar izledim gerçekten güzelmiş … Bir de birinci olan “Lena Mayer” in seslendirdiği “Satellite” şarkısını dinledim ve o da birinciliği haketmiş doğrusu.

Gelelim Erovizyon 2011‘e… Bu sene 55ncisi düzenlenen yarışmaya Almanya – Düsseldorf ev sahipliği yapacak. 2011’de Türkiye’yi “Yüksek Sadakat” temsil edecekmiş. Bu bilgi yılbaşında TRT ekranlarında duyurulmuş. Ben de çok sevindim 🙂 Geçen yaz arabamda sürekli dinledim zira. Henüz şarkıları belli değil 1-2aylık bir çalışma sonucu güzel bir şarkı ve görsel bir şölen bekliyoruz.

Manga ilk 10a girer diye tahmin etmiştim ama 2ncilik hiç beklemiyordum doğrusu. Umarım bu sene yarışmanın sonunda;

“and the winner is: Yuksek Sadakat!”

gibisinden bir anons ile sarsılırız. Şarkıyı merakla bekliyoruz!!!

1 Cevap

  1. 28 Şubat 2011

    […] “2011 Erovizyon Şarkı Yarışması” artık yaklaşıyor. Katılan ülkeleri temsil eden şarkıcılar artık şarkılarını bildirmeye başladılar. Bizi temsil edecek olan”Yüksek Sadakat’ın şarkısı “Live It Up“. Şarkıyı dinledim ve beğendim. Umarım iyi bir derece elde ederiz. İlk yorumlar olumlu. Bülent Özveren de şarkıyı beğenmiş ama sadece “akılda kalıcı tekrarlı” bir nakarat olmadığı konusunda eleştride bulunmuş. Bir ölçüde katılıyorum izleyip göreceğiz. Artık yarışma şovların da konuştuğu bir yarışma olduğundan o akşamki performanslar çok önemli. Erovizyon 2011 yarışma tarihleri şöyle: […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.