Agar.io Nedir?

Agar.io; 19 yaşında Brezilya’da okuyan bir öğrencinin tasarladığı tarayıcı tabanlı bir oyundur. Çok basit bir mantığı olması ve kolay oynanışıyla çocukların da ilgi odağı haline gelmiştir.

Agar.io 28 Nisan 2015 tarihinde ortaya çıkmış oldukça bağımlılık yaratan sunucu bazlı bir oyundur. Doğrudan http://agar.io adresinden girilip oynanır. “Agar” kelime anlamı olarak suyosunundan elde edilmiş bir tür jelatine verilen isimmiş. Bu oyuna da yansımış zaten. Yapan arkadaş 4chan.com sitesinde /v/ adıyla “video games” kanalını yönetiyor.

 

agar.io ekran

Öncelikle www.agar.io adresine giriyorsunuz. Karşınıza çıkan ekranda bir “kullanıcı adı” seçip oyuna dahil oluyorsunuz. Eğer kullanıcı adı girmezseniz siz de diğer oyuncuların adlarını göremezsiniz. Oyuna küçük bir küre olarak başlayıp kendinizden küçük oyuncuları veya oyuna serpiştirilmiş küreleri yiyerek büyüyorsunuz. Biri sizi yiyene kadar oyun devam ediyor.

Oyunun iki modu var. Takım modunda; aynı renklerle takım halinde yarışıyorsunuz. Bireysel modda ise; herkes tek ilerliyorsunuz. Oyun sizi ülkelere göre ayrılmış sunuculara dağıtıyor. En çok oyuncuya sahip ülkelerden biri de Türkiye 🙂

Agar.io Çocuklar İçin Zararlı mı?

Bu oyun oldukça bağımlılık yapma riski olan bir oyun. Çocuklar için çok zararlı olduğunu düşünmüyorum. Fakat yine de takipte kalmakta fayda var. Zira her ne olursa olsun çocuğunuz  bir şeye takılıp kalıyorsa zaten dikkatli olmanızı öneririm.

Hiç denemediyseniz deneyin derim. Oyunu seveceksiniz ama dalıp gitmeyin 🙂

Bunu da okuyabilirsin:  Firefox 6 İle Göze Çarpan Yenilikler

Oyunla ilgili kurallar, yazılım altyapısı, hileleri, sosyal topluluğu vb. konuları da yazacağım.

 “Agar.io Nasıl Oynanır? Püf Noktaları Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.