Eurovision Hadisesi

Ne yalan söyliyeyim finaldeki tüm performansları başta sona izlemedim. Yarı elemeyi izlemiştim. O da bana gayet iyi fikir verdi. Yarışmanın zaten yanlı bir yarışma olduğunu biliyoruz. Bu konuda ne yapılabilir bilmiyorum ama daha şimdiden yarışmanın doğu ve batı olarak ikiye ayrılmasını isteyenler var. Bu işin doğasına uymuyor aslında. Bu yarışmanın çıkış amacı barış ve kardeşlikti halbuki 🙂

Sırbistan 1nci oldu. Şarkıları fena sayılmaz. Geçen senenin Lordi’sine göre daha ele gelir bir şarkı (bu benim yorumum). Ama o kadar ülkeden tam puan alacak kadar da iyi olduklarını düşünmüyorum. Ayrıca Türkiye’nin de 12 puanı Ermenistan’a vermiş olması çok garip. Şarkı gerçekten çok iyi bir şarkı değildi.

Kısaca hatırlatmak gerekirse her ülke 1,2,3,4,5,6,7,8,10,12 puanlarını verdi. Oylama KMS ile yapıldı. Kimse kendi ülkesine oy veremedi.

Ben Kenan’ı beğendim. Eğer şarkının sözleri biraz daha müzikle bitişik olsaydı ve kareografi olarak klasik 1+4 seçilmeseydi gerçekten birinciliğini hakederdi diyorum. Fakat şu anki yerini de hakkettiğini düşünüyorum.

Bunu da okuyabilirsin:  Pinhani - İnandığım Masallar

1 thought on “Eurovision Hadisesi”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.