“Walking Dead” dizisinde Zombi Olmak

Severek takip ettiğim ve “zombilere farklı bir bakış” olarak nitelendirdiğim “The Walking Dead“‘in birinci sezonu 6 bölümden oluşacak ve önümüzdeki hafta son bölümüyle ekranlara gelecek. Genellik yeni dizilerde uygulanan bu taktiği bilirsiniz. Eğer ilgi alaka ve TV pageRank’i iyi ise:) devam değilse son şeklinde kararları vermek için güzel bir taktiktir kısa sezonlar. Büyük bir ihtimalle dizinin devam edecek ev biz de yürüyen ölüler tarafından tedirgin olmaya devam edeceğiz.

Dizinin yapımcıları gerçekten çok  yaratıcı. AMCtv sitesinde gezinirken ilginç bir başlık gördüm; Watch & Win a Walk-On Role.

Siteye başvuru yapıyorsunuz ve eğer kazanırsanız dizide rol alarak  zombiler arasında yer alıyorsunuz. Daha önce bu tür denemeler olmuş olabilir bilmiyorum ama bence çok parlak bir fikir. Türkiye’de yayınlanan yerli dizilerde de dizi başlamadan önce çok güzel bir tanıtım malzemesi olarak kullanılabilir bence. Her neyse sanırım Amerika’da yaşamak gerekiyordur başvurmak için diziye ama yine de ilginç.

Detaylı bir tanıtım için Alper’in “The Walking Dead (2010) Dizi Tanıtım” yazısını okuyabilirsiniz.

Bunu da okuyabilirsin:  True Blood s02e01 - Nothing But The Blood

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.